У Польщі триває судовий процес щодо націоналізації будівлі колишнього генконсульства Росії в місті Гданськ. Генпрокуратура країни подала позов і вимагає забрати цю нерухомість, яка є об’єктом спору між російською та польською стороною. Колишнє консульство РФ в Гданську закрилося у 2025 році, а у квітні цього року електроенергію та опалення в будівлі відключили через борги російської сторони перед польською в розмірі 5,5 млн злотих. Польська влада стверджує, що ця будівля належить державі, тоді як Росія вважає, що це їх власність. Польські посадовці активно ведуть процес відновлення контролю над цією нерухомістю.
Польща забере будівлю генконсульства РФ за борги
